Nové jídelní a nákladní výtahy

Malé nákladní a jídelní výtahy bez dopravy osob

Naše společnost ROLIFT,s.r.o. ,dodává dlouhá léta našim partnerům do gastronomických provozů a školských zařízení včetně restaurací , hotelů a veřejného stravování malé nákladní a jídelní výtahy  pro dopravu surovin a hotových pokrmů nebo nápojů.

Na základě hygienických předpisů a norem jsou speciálně pro gastronomické provozy s malými nákladními a jídelními výtahy zhotoveny klece výtahu a šachetní dveře z nerezového plechu.

Malé nákladní a jídelní výtahy projektujeme  na zakázku daného provozu či zadání investora. Komponenty dodávané pro malé nákladní a jídelní výtahy jsou již řadu let prověřeny  v běžném provozu výtahů, mají vysokou kvalitu zpracování a konstrukčně jsou navrženy tak aby dosahovaly maximální spolehlivosti a dlouhé životnosti v náročných podmínkách kladených na výtahy v gastronomických a dalších provozech.

Základní technické parametry

Pohonná jednotka malého nákladního či jídelního výtahu bez dopravy osob se skládá s převodového stroje MKT 90 od českého výrobce TOS ZNOJMO , osazen  šnekovým převodem v olejové lázni v kombinaci s přírubovým elekromotorem od německého výrobce Siemens AG 1LA7-106AA s příkonem 1,5 kW. Bezpečné zastavení výtahu zajišťuje elektromagnetická kotoučová brzda 2ML8  , která je součástí motoru. Vertikální pohyb klece výtahu je zajištěn lanovým bubnem o proůměru 240 mm a dvěma nosnými prostředky - lany DRACO o průměru 6 mm. Rychlost výtahu 0,36m/s. Hlučnost do 35db ( měřeno v prostorách kolem výtahové šachty. Výtahový stroj splňuje požadavky TÜV, ISO 9001.

Řízení výtahu

Pro řízení respektive ovládání malého nákladního a jídelního výtahu bez dopravy osob , je použit rozvaděč osvědčeného českého výrobce TTC Tesys, typ rozvaděče MNV-4 včetně ovladačů MLW 10 ve stanicích - nákladištích. Rozvaděč výtahu MNV -4 TTC Telsys je osazen mikroprocesorovou řídící  jednotkou , která zajišťuje bezchybný provoz s dlouhou životností celého výtahového zařízení. Rozvaděč pro jednorychlostní tzv. ,,jídelní'' výtahy typu C bez dopravy osob MNV - 4 TTC Telsys je osazen do instalační plastové nebo kovové skříně 400 x 400 x 180 mm. Veškerá elektronika je tuzemské výroby , nekódovaná se snadnou dostupností náhradních dílů.

Klec výtahu

MŠ Chmelová , Praha 10 Jidelni vytah MS Pretlucka (5)